Субота, 18.05.2024
Борислав
Меню сайта
Категории каталога
Мои файлы [9]
Наш опрос
Хто буде наступним міським головою м.Борислава
Всего ответов: 49
Главная » Файлы » Мои файлы

Як у Бориславі розпорядження Президента виконують?
[ ] 06.03.2009, 22:41
Нібито дали людям житло, нібито не дали...
Напередодні минулорічного Дня Святого Миколая у Бориславі урочисто вселяли в приміщення колишнього готелю мешканців найбільш підтопленого будинку (так званої касарні) з вулиці Високої. Тоді на всю Україну з телевізійник екранів з вуст можновладців прозвучало, що бориславці отримали найкраще житло.
Минуло два місяці. Люди й далі продовжують жити у підтопленому будинку. Після морозів настало потепління, і мешканці з жахом спостерігають, як посувається гора, на якій стоїть їхній.будинок.
Обіцянка влади, що потерпілі вселяться до Нового року, залишилася цяцянкою. У готелі, де мали би жити постраждалі від повені, нема газу, світла і води. Ремонтні роботи, проведені всередині, навіюють жах. Видно, що все робилося поспіхом, під заплановану дату. Якщо з водою і світлом проблеми можна розв'язати (хоча мало не всі мешканці квартир переробляли після "майстрів" електропроводку), то з газом усе набагато складніше. Люди стверджують: якщо упродовж тижня в оселях не з'явиться газ, вони поїдуть до Києва добиватися правди.
Депутати Бориславської міської ради створили комісію, яка вивчає роботу влади щодо ліквідації наслідків повені. 1 Член цієї комісії Зорян Ярема по- | годився дати інтерв'ю.
- Пане Зоряне, чому меш- | канці підтопленого будинку не ] живуть у готелі?
- Ми більше займалися питан- 1 нями водоканалу, дамбами, греб- І лями. Було дуже багато роботи. Ми І її завершили і перейшли до про-блем цього будинку. Були призначені зустрічі з мешканцями, але люди на них не приходили. Я підозрюю, що в міській раді їм рекомендували не йти на нашу комісію. Ми самі прийшли поговорити з людьми, коли зі Львова мали приїхати електрики, аби навести лад у будинку (того дня електрики так і не приїхали. - А.В.).
- Що ще треба зробити, аби люди вселилися?
- Люди не живуть там, бо нема газу. Ми маємо дані, що фірма, яка займалася цим, проводила газ без погодження з відповідними службами. Газовики не хочуть прийняти ту систему, бояться, щоби не було вибуху. Так само з освітленням. Проводка зроблена не за проектом, немає розподільчих коробок, не видно проводів під гіпсокартоном. Щоб підключити світло, треба «вскривати» проводку.
- Я чув від людей, що влада їм погрожує. Це правда?
- Так, їм кажуть: якщо ви через два тижні не вселитеся, ми відберемо у вас ключі, а ви далі будете жити у своєму будинку на Високій.
- Але ж Президенту України сказали, що люди вселилися...
- Так, йому сказали ще в грудні минулого року: ключі вручені, люди проживають. Але ви самі бачите, якою насправді є ситуація. У готелі, де мали би жити постраждалі від повені, нема газу, світла і води. Ремонтні роботи, проведені всередині, навіюють жах.
Ми зараз готуємо на сесію документ по перевірці проведених робіт, і всі дані надішлемо Президентові України, до Верховної Ради і Кабінету Міністрів.
- Наскільки мені відомо, комісія вже давно мала оприлюднити результати. Чому зволікаєте?
- Нам не дають усіх документів, мотивуючи тим, що перевіряє КРУ. Потрібні всього-навсього акти виконаних робіт. Ми їх не можемо взяти, аби закінчити роботу. Проте вже домовились, що будемо робити доповідь без актів виконаних робіт. А ось контролюючим органам після нашого звіту буде робота. Думаю, що хоч вони будуть мати доступ до всіх документів. Я вважаю, що нас свідомо не допускають до цих паперів.
- Але чи видно вже зараз, що є сумнівні витрати?
- Видно неозброєним оком -по дамбах, по берегоукріпленню і таке інше.
- Кажуть, що деякі об'єкти у Бориславі включені в програму ліквідації наслідків стихійного лиха, хоча насправді не постраждали від повені.
- Так, це правда, і ми деталізуємо це в нашій доповіді на сесії (орієнтовно сесія має відбутися 18 лютого. - А.В.). Скажімо, на одному об'єкті протікав дах, але до повені це не мало жодного стосунку. На іншому, який не постраждав від повені, вчасно не робили ремонт, а тепер цю халатність покрили за рахунок державних коштів. На інших об'єктах витратили чималі кошти на асфальтування пошкоджених доріжок. Ми зробили фотографії, де видно, що покладено буквально декілька латок асфальту. Та навіть якби було нецільове використання коштів, але робота зроблена, можна було би на це закрити очі. Але ж робота не зроблена, а великі гроші витрачені! Як текло з дахів, так і тече, як асфальту не було, так і нема.
- Скільки пішло коштів на реконструкцію готелю для квартир мешканцям підтопленого будинку?
- Близько трьох з половиною мільйонів гривень. Але ж готель - це готове приміщення, і фактично у ньому робився косметичний ремонт і проводилися комунальні комунікації. Мені здається, що там використано набагато менше грошей.
Є дуже мало шансів на те, що вдасться якнайшвидше розв'язати цю проблему, а людям вселитися у готель, який мав би стати їхньою новою домівкою.
Анатолій ВЛАСЮК .                                    Продовження буде...
Категория: Мои файлы | Добавил: boryslav
Просмотров: 1007 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 1
1 bazjo  
0
злодії навкруги

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz